Güncel
Giriş Tarihi : 19-09-2021 14:56

Başkan İnan: Gazilik, bağımsızlığın, egemenliğin, milli birliğin ve beraberliğin en kıymetli simgeleridir

Yaman Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim İnan, '19 Eylül Gaziler Günü' nedeniyle paylaştığı mesajında; “Gazilik mertebesine ulaşan gazilerimiz; bağımsızlığın, egemenliğin, milli birliğin ve beraberliğin en kıymetli simgeleridir” dedi.

Başkan İnan: Gazilik, bağımsızlığın, egemenliğin, milli birliğin ve beraberliğin en kıymetli simgeleridir

Yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla tarihe destan yazan gazilerimiz şanlı tarihin ebedi kahramanları olduğunu belirten Başkan İnan, “19 Eylül 1921, TBMM tarafından Sakarya Meydan Muharebesi'nin kazanılmasının ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e 'Mareşal' rütbesi ve 'Gazi' unvanının verildiği tarihi bir gündür. Yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla tarihe destan yazan gazilerimiz şanlı tarihin ebedi kahramanlarıdır” diye konuştu.

"Bu cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir"

Gazilik mertebesine ulaşan gazilerimiz; bağımsızlığın, egemenliğin, milli birliğin ve beraberliğin en kıymetli simgesi olduğunu belirten Başkan İnan, "Devletin ve milletin bekası, vatanın bölünmez bütünlüğü, halkın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaptılar. Gazilik mertebesine ulaşan gazilerimiz; bağımsızlığın, egemenliğin, milli birliğin ve beraberliğin en kıymetli simgeleridir. Bu cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadesini kullandı.

 

Kaynak: PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA