Güncel
Giriş Tarihi : 04-10-2021 16:12

Başkan Turanlı’dan Kahtalı Mıçı’ya hemşerilik onur belgesi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinin tanıtımına büyük katkıları olan Kahtalı Mıçı’ya, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı tarafından “Hemşerilik Onur Belgesi” verildi.

Başkan Turanlı’dan Kahtalı Mıçı’ya hemşerilik onur belgesi

Nemrut Dağı’nın eteğinde düzenlenen törende Kahtalı Mıçı’nın Kahta’nın turizm alanında tanıtılmasına büyük katkıları olduğunu ifade eden Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Mıçı abimizle Nemrut Dağı’nın eteğindeyiz. İstedim ki bu anlamlı hediyeyi UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alan Dünya’nın 8. Harikası Nemrut Dağı’nın eteğinde vereyim. Belediye meclis üyelerimizin oy birliğiyle verdiği kararla hemşerilik onur belgesinin Mıçı abimize takdim etmekten büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

“Kahtalı olmak benim için büyük bir şereftir”

Bu belgenin kendisi için çok anlamlı bir hediye olduğunu belirten Kahtalı Mıçı ise, “Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kahtalı olmak benim için büyük bir şereftir. İlk defa ‘Hemşerilik Onur Belgesi’ alıyorum. Bu da size kısmet oldu. Belediye meclis üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Şükürler olsun, bu günlere kadar alnımızın teriyle geldik, ilçemize zarar verecek kötü bir davranışımız olmadı. Nemrut Dağı’nın eteğinde almak ayrıca mutlu etti beni. Hemşerilerimizi saygı ve hürmetle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA