Güncel
Giriş Tarihi : 01-11-2021 17:38

Adıyaman Belediyesi’nden hayvanseverlere müjde

Adıyaman Belediyesi, sokak hayvanları için, geçici barınma ve tedavi merkezi kurmak için çalışmalara başladı.

Adıyaman Belediyesi’nden hayvanseverlere müjde

Adıyaman Belediyesi,  ‘Sevimli dostlar’ projesi kapsamında sokak hayvanları için geçici barınma ve tedavi merkezi kuruyor.

Çalışmaları yerinde görmek amacıyla bölgede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Sokak hayvanları geçici barınma ve tedavi merkezi projemizi hayata geçirebilmek amacıyla Karadağ orman bölgesinde tahsisini gerçekleştirdiğimiz alanda yol açma çalışmalarımıza başladık” diyerek, projenin müjdesini verdi. 

Sokak hayvanlarına değer veren bir belediye olduklarına dikkat çeken Başkan Kılınç, “Sokak hayvanlarına daha farklı bir yaklaşımla hizmet edecek kurumsal, düzgün, alanında örnek bir proje gerçekleştiriyoruz. Doğayı sevmek ve tüm canlıların ihtiyaçlarını gönüllü olarak karşılamak insan olmanın önemli bir özelliğidir. Dünya yalnız bizim değildir. Ekolojik sistemin bizler gibi üyeleri olan sokak hayvanlarının yaşam haklarının korunması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi sorumluluklarımızın önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Bu nedenledir ki, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu kadar, yaşadıkları alanları oluşturmak da yerel yönetimler olarak asli görevlerimiz arasında yer almaktadır” dedi.  

 

Kaynak: PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Adıyaman'ın En Başarılı Belediyesi Sizce Hangisi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA