Güncel
Giriş Tarihi : 21-11-2021 13:10

Şanlıurfa’da sosyal market hizmete açıldı - Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında aylık on bin vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ‘Sosyal Marketi’ düzenlenen törenle hizmete açtı.

Şanlıurfa’da sosyal market hizmete açıldı

 - Videolu Haber

Şanlıurfa’da yaşayan ve yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında evlere kadar yardım kolileri ulaştıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinesinde hizmet verecek olan Sosyal Marketin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan, Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet Hamdi İnan, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, Şanlıurfa Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği (ŞESOB) Başkanı Mehmet Şefik Bakay, çok sayıda daveti ve vatandaş katıldı.

İçerisinde temel gıda malzemelerinin yanı sıra temizlik ürünleri, çocukların oyun oynayabilecekleri alanların bulunduğu sosyal marketten vatandaşlar kartlarına yüklenecek puanlarla alışveriş yapabilecek.

Başkan Beyazgül: “Vatandaşlarımızın gönlünde olmak, duasını almak bize yeter”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül sosyal market ile ihtiyacı olan vatandaşların ihtiyaçlarını marketten karşılayabileceklerini belirterek, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” sözü ışığında çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Beyazgül, açıklamasının devamında; ”Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya dertleriyle dertlenmeye devam edeceğiz. Özellikle pandemi döneminde vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık her fırsatta evlerine misafir olarak ihtiyaçlarını yerinde tespit ettik. Vatandaşlarımızın dualarında olmak bizim için yeterlidir. Bugün Sosyal marketi açtık yarın da durmadan yorulmadan halkımız için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ise, Sosyal marketin Şanlıurfa’ya kazandırılması ve ihtiyaç sahibi halkın hizmetine sunulmasının önemine değindi.

Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç da konuşmasında, hayırda yarışmanın güzel örneklerinden biri olan sosyal marketin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Adıyaman'ın En Başarılı Belediyesi Sizce Hangisi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA