Güncel
Giriş Tarihi : 25-11-2021 11:26

Şanlıurfa’da ağız diş sağlığının önemi çocuklara anlatıldı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 22-28 Kasım Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası Münasebetiyle okullarda öğrencileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirdi.

Şanlıurfa’da ağız diş sağlığının önemi çocuklara anlatıldı

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görevli Diş Hekimi Duygu Aydın, toplumda görülme sıklığının yüksekliği, genel sağlığa etkilerinden dolayı, ağız ve diş sağlığı problemlerinin açığa çıkmadan önce koruyucu önlemlerle engellenmesi gerekliliğine değimdi.

Aydın, açıklamasını şöyle sürdürdü: “22-28 Kasım Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı ve Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak okullarımızda, ilkokullarımızda, kreşlerde ve spor tesislerinde ağız içi taramalar ve eğitimlerimiz devam etmektedir. Hafta kapsamında Ağız, diş ve diş eti hastalıklarının önlenmesi için toplumun her kesiminde farkındalık yaratmak ağız ve diş sağlığının önemini vurgulamak amacıyla, etkinliklerimizi düzenledik. Bu etkinlikler kapsamında Çocuk hastaların diş fırçalama alışkanlığına dikkat çekmek için Diş Macunu ve Diş fırçası dağıtılarak nasıl kullanılmasına dair gerekli bilgiler verdik. Ağız ve Diş Sağlığı haftasında toplumumuza diş fırçalama yöntemleri ağız ve diş sağlığı ve beslenme çürük arasındaki ilişkileri doğru bir şekilde vermeyi amaçlamaktayız.”

Kaynak: PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Adıyaman'ın En Başarılı Belediyesi Sizce Hangisi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA