Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) önünde coşkulu katılımla devam eden tepkiye Türk Kızılay Akyazı Şubesi tarafından kan bağışı ve ikram aracı ile birlikte katılım sağladı.
Etkinlik boyunca Türk Kızılay Sakarya İl Başkanı Cevdet Koç'da destek olmak için etkinlik alanında bulundu. Başkan Koç, kan bağışı kampanyasının önemine dikkat çekerek, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemine vurgu yaptı.
Kan bağışında bulunan vatandaşlara teşekkür eden Koç, kan bağışı, birçok insanın hayatını kurtarabilecek bir adım olduğunu ve etkinlikte bu konuda farkındalık yaratmak için büyük bir gurur yaşadıklarını söyledi.
Zulmü engellemek için ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını belirten Türk Kızılay Akyazı Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu,"Yeryüzündeki masumları savunmaya ve zulmü engellemek için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Bu tür etkinlikler, hem mağdur ve mazlumların sesi olmamızı sağlıyor hem de toplumsal bilincin artmasına katkı sunuyor."
Etkinlik kapsamında, Gazze'deki duruma dikkat çekmek için düzenlenen konuşmalar, belgesel gösterimleri, söyleyişler ve çeşitli atölye çalışmaları ile katılımcılar bilgilendirildi. Gece boyunca devam eden etkinlikte, katılımcılara ikramlarda bulunuldu ve dayanışma mesajları iletildi.
 

Kaynak : PHA