Şehrin ulaşım sorununu ortadan kaldırmak adına Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapımı aralıksız devam eden Kuzey Çevre Yolu’nun Küçük Sanayi Sitesi’nin yan tarafında bulunan kısmında asfaltlama çalışmaları devam ediyor. 
Adıyaman’ın çok daha iyi yerlere gelebilmesi adına çalışmalarına ara vermeden devam eden Adıyaman Belediyesi, kentin ulaşım konusunda büyük ölçüde rahatlamasını sağlayacak olan ve yapımının kısa süre sonrası tamamlanması planlanan Kuzey Çevre Yolu Projesinin bir an önce vatandaşın kullanımına açılması için asfaltlama çalışmalarını ivedi şekilde sürdürüyor.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Kuzey Çevre Yolu’nda yürütülen çalışmalarımızı yerinde incelemek adına burada bulunuyoruz. Bu yol güzergâhında asfalt çalışmalarımızı tamamladıktan sonra bölgede ciddi bir trafik rahatlaması sağlanacak. İnşallah olağanüstü bir durum olmazsa bu ay sonuna kadar yolu ulaşıma açmayı planlıyoruz. Tabi çalışmalar sonlandıktan sonra daha önce kısmen başladığımız Kuzey yolu Azerbaycan Caddesi ile birlikte ulaşımda büyük bir rahatlama olacak. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Her birinin emeklerine sağlık” şeklinde konuştu
 

Kaynak : PHA