Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, Cumhuriyet ve Adalet Partisi Genel Başkanı Ahmet Sevim ile birlikte "Adalet İçin Adalet Birlik Partisi Yollarda" sloganı ile İstanbul’dan Ankara'ya yürüyor. Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, İstanbul Pendik'ten başladıkları ve Ankara'da tamamlamayı planladıkları yürüyüş güzergahı boyunca yaşanan adaletsizliklere dikkat çekiyor.
"Emekliler hak ettikleri saygıyı görmeli"
Emeklilerin yaşadığı sorunlara dikkat çeken Genel Başkan İrfan Uzun, "Emeklilerimizin daha iyi yaşam şartlarına kavuşması, maaşlarının yaşam maliyetlerine uygun düzeltilmesi ve ülkemizde yaşanan tüm adaletsizliklere karşı yürüyoruz. Emeklilerimize hak ettikleri saygıyı göstermeli onların yaşam kalitesini artıracak Politikalar geliştirmeli ve onların toplumun bir parçası olarak kabul etmeliyiz. Unutmayalım ki bugün emeklilerimizin karşılaştığı sorunlar yarının gençleri için de bir öncüdür sonuç olarak emeklilerimizin sorunlarına duyarlı olmalı onlara destek olmalı ve yaşlılarımıza saygı göstererek onların toplum içinde aktif ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamalıyız” dedi.
"SMA hastalarına umut olsun"
SMA’lı bebeklere de dikkat çeken Başkan Uzun, “Ayrıca SMA hastaları, 6191 sayılı Kanun kapsamındaki düzensizlikler, özel güvenlik görevlileri, polislerimizin çalışma saatleri ve öğretmen atamalarındaki adaletsizlikler gibi konulara da dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. SMA hastalarının tıbbi ihtiyaçlarını karşılamalarına, hayatlarının kolaylaştırılmasına, tedavi imkânlarına destek vermek için yürüyüşümüz umut olsun istiyoruz" dedi.
"Adaletli bir Türkiye için yollardayız"
Yürüyüş, İstanbul Pendik'ten başlayıp, Düzce üzerinden Ankara'ya ulaşmayı hedefliyor. Adalet Birlik Partisi ve Cumhuriyet ve Adalet Partisi liderleri, yürüyüşe katılan vatandaşlarla birlikte Türkiye'nin dört bir yanından destek beklediklerini ifade etti. İrfan Uzun, "Bu yürüyüş, sadece emeklilerimiz için değil, adaletsizlik hisseden herkes için. Biz, adaletli bir Türkiye için yollardayız. Sesimizi duyurmak ve değişim yaratmak için herkesi bu harekete katılmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA